cast
مدیر سایت

آموزش ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ

مدیر سایت
15 آبان 1399
258
0
متن آموزش


در بسیاری از مواقع، اشیاء اضافی در کادر یا تصویر ما وجود دارد که هنگام عکاسی نمی توانیم آن ها را در کادر خود قرار ندهیم و در واقع جزیی از تصویر و صحنه هستند. این عناصر ممکن است کاملاً برای ما نامطلوب باشند، به طور مثال کابل برق در تصویر یک آسمان یا حضور افراد اضافی در بکگراند عکسی که از یک منظره گرفته ایم. در چنین مواقعی با نرم افزار فتوشاپ می توانیم این اجزا را از عکس حذف یا پاک کنیم. 

نکته مهم در چنین مواقعی این است که ما بتوانیم اشیاء اضافی را در تصویر به نحوی حذف کنیم که بکگراند ما آسیبی نبیند، یعنی در پروسه حذف این عناصر، مثلاً پاک کردن یک کابل برق از تصویر یک آسمان، آسمان ما مورد آسیب قرار نگیرد یا بعد از پاک کردن سیم و کابل ها یا پرندگان از آن، کماکان طبیعی به نظر برسد. ابزار Spot Healing Brush Tool در نرم افزار فتوشاپ می تواند این کار را به صورت هوشمند برای ما انجام بدهد. یعنی بکگراند اشیاء و اجزاء اضافی را حدس بزند. 

در هنگام استفاده از این ابزار دقت کنید که سایز براش خود را در کوچکترین حال ممکن قرار داده و به صورت بخش بخش در چند مرحله عملیات ترمیم را انجام دهید و به یکباره اقدام به حذف شیء مورد نظر نکنید. این ابزار بهترین عملکرد را زمانی دارد که از آن برای حذف اشیاء ریز یا کوچک استفاده کنید و برای پاک کردن چیزهای بزرگ از تصویر ممکن است خیلی عملکرد مناسبی نداشته باشد. 

امیدواریم که از این آموزش رایگان فتوشاپ از سایت آپادمی لذت برده باشید. 

کارت فتوگرامتری
کارت تکلا استراکچرز
کارت مارولوس دیزاینر
کارت زیبراش

دوره های رایگان مشابه

معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ایجاد سایه برای پرسوناژهایی که در...
معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ساخت تکسچرهای بدون درز یا Seamless...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، نحوه حذف متن یا نوشته را از روی عکس در نر...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی یاد می گیرید که چطور رنگ پرسوناژ را با رنگ...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.