COURSE

آموزش نقشه کشی سازه

معرفی و آشنایی با دوره
توضیحات این دوره

نقشه کشی سازه یکی از مهم ترین مهارت ها و تخصص هایی است که تمام افرادی که قصد ورود به بازار کار رشته عمران را دارند، باید به آن مسلط باشند. همان طور که می دانید خروجی فایل های طراحی و محاسبات سازه (مثل Etabs و Safe و SAP) به صورت خام و صرفاً داده های تحلیلی هستند و قابلیت ارائه به کارفرما، نظام مهندسی یا پیمانکاران اجرایی را ندارند. بنابراین خروجی این فایل های طراحی باید به نقشه هایی با اندازه های دقیق تبدیل شوند. به این کار نقشه کشی سازه گفته می شود. 

چرا استفاده از نرم افزارهای آماده (پولی) یا اتوکد برای نقشه کشی سازه مناسب نیست؟

معمولاً بعضی از طراحان سازه از نرم افزارهایی که نقشه های آماده را به عنوان نقشه های سازه به آن ها تحویل میدهد، استفاده می کنند. ولی این کار اصلاً صحیح و به صرفه نیست. به این دلیل که اولاً این نرم افزارها پولی هستند و برای استفاده از آن ها باید مبلغی را بپردازید و ثانیاً به دلیل این که نقشه های آماده را تحویل میدهند، خطاهای بسیار بسیار زیادی دارند و نقشه کش سازه باید زمان زیادی را برای ادیت و اصلاحات صرف کند که ابداً به صرفه نیست. 

نقشه کشی دستی با نرم افزار اتوکد هم بسیار زمان بر است و هم این که به دلیل ماهیت دو بعدی آن، بسیاری از تداخل های سازه ای در آن دیده نمیشود و بنابراین نتایج کار، آنچنان اجرایی و دقیق نیست. به همین دلیل در بسیاری از موارد در نقشه های سازه به اشتباه، دیتیل های کپی/پیست شده را قرار می دهند.

چرا تکلا استراکچرز، بهترین نرم افزار برای نقشه کشی سازه است؟

بزرگترین مزیت نرم افزار تکلا استراکچرز، قابلیت مدلسازی سه بعدی سازه پیش از ساخت است. بسیاری از خطاها در زمان طراحی و مخصوصاً در بخش اتصالات، تنها و تنها در زمانی مشخص می شود که شما آن ها به صورت سه بعدی مدل کنید. از روی مدل مبتوانید کلش ها یا برخوردهای سازه و اتصالات را بررسی کنید و خطا را به صفر برسانید. همچنین به دلیل اتوماتیک بودن بسیاری از فرآیندها، شما می توانید پس از مدلسازی سه بعدی، بسیاری از خروجی های نقشه را به صورت اتوماتیک به دست آورید. و تمام این موارد هم به صورت کاملاً دقیق و اجرایی است. 

بازار کار نقشه کشی سازه

نقشه کشی سازه تقریباً بزرگترین تقاضا و بازار را در حوزه ساختمان دارد چون همان طور که قبلاً ذکر شد، فایل خام و خروجی نرم افزارهای ایتبس و سیف و سپ به تنهایی قابل ارائه نیستند و حتماً لازم است که از آن ها نقشه های اجرایی تهیه شود. بازار کار نقشه کشی سازه حتی از بازار طراحی و محاسبات سازه هم گسترده تر و پرتقاضا تر است زیرا مهارت های تخصصی طراحی سازه را نیاز ندارد. از طرفی با کمک مهارت و تخصصی که در این پکیج آموزشی نقشه کشی سازه می آموزید، می توانید نقشه های کارگاهی یا شاپ را هم برای کارفرما آماده کرده و هزینه اضافی دریافت کنید. مخصوصاً به دلیل این که یک بار مدلسازی سه بعدی سازه را برای نقشه کشی انجام می دهید، از همان مدل میتوانید برای تهیه نقشه های کارگاهی هم استفاده کنید و از هر پروژه، دوبار کسب درآمد داشته باشید. و حتی از بهینه سازی مصالح و لیست خرید هم برای کارفرما، درآمد زایی کنید. 

در پکیج آموزش نقشه کشی نوین سازه با تکلا استراکچرز، شما بدون نیاز به هیچ گونه پیش نیازی، از 0 تا 100 نقشه کشی سازه را به همراه تمام نکات جدید آیین نامه ای و نکات اجرایی لازم یاد می گیرید و به در نهایت می توانید با شیت بندی دقیق و اصولی، آن نقشه ها را نظام مهندسی و کارفرما ارائه کنید. 

سرفصل‌های پکیج آموزش نقشه کشی سازه:

  • آموزش نقشه کشی سازه های فولادی ساختمانی
  • آموزش نقشه کشی سازه های فولادی صنعتی
  • آموزش نقشه کشی سازه های بتنی
  • تشریح آخرین ورژن آیین نامه های مرتبط
  • آموزش مدلسازی سه بعدی سازه بر اساس فایل طراحی Etabs، Safe و Sap
  • به همراه گروه پشتیبانی تلگرامی برای رفع اشکال 
  • بررسی موارد اجرایی جهت رعایت هنگام ترسیمات سازه

 

اگر پکیج را به صورت پستی تهیه کنید، هم زمان به صورت دانلودی نیز امکان دانلود و استفاده از جلسات آموزشی را خواهید داشت.

سوالات متداول درباره پکیج آموزش نقشه کشی سازه
سرفصل دوره و لینک‌های دانلود کامل شده
تکلا سازه مدرس این دوره

مشاوره پیش از خرید

برای مشاوره و راهنمایی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید

شماره تماس و تلگرام: 09057053113 (از 9 صبح تا 5 عصر)
ایمیل: apademy@gmail.com
آیدی پشتیبانی تلگرام: apademy@
cast
افزودن به سبد خرید
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.

محمدرضا پیوست Apademy User
10 تیر 1402 - ساعت 16:30
پاسخ

عالی

فیاض رسایی Apademy User
29 خرداد 1402 - ساعت 11:14
پاسخ

سلام وقت بخیر ببخشید یادگیری تکلا سخته؟ چند وقته میشه یاد گرفت و وارد بازار کار شد؟ روزی چندساعت تمرین میخاد؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

سلام وقت شما بخیر، پاسخ این سوال طبیعتاً بستگی به توانایی هر شخص متفاوت است. در کل به صورت میانگین با روزی 3 ساعت آموزش دیدن و تمرین کردن میتوانید 2 ماهه به این تخصص مسلط شوید.

مرتضی رئیسی Apademy User
07 اسفند 1400 - ساعت 11:55
پاسخ

سلام این آموزش تا چند وقت آپدیت رایگان داره؟منظورم اینه اگر آیین نامه و مباحث تغییر کردن آیا آپدیت رایگان هم داره یا خیر؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

سلام وقت بخیر، بله با آمدن نسخه جدید آیین نامه، پکیج آموزش نقشه کشی سازه آپدیت خواهد شد.
موفق باشید