cast
مدیر سایت

آموزش حذف متن از روی عکس در فتوشاپ

مدیر سایت
06 آبان 1399
248
0
متن آموزش


در بسیاری از مواقع، تصویری را در فضای اینترنت سرچ و پیدا می کنیم که برای کار ما بسیار مناسب است ولی به دلیل وجود نوشته یا متن هایی روی آن، قادر به استفاده از آن در کارهایمان نیستیم. یا مثلاً گاهی روی پروژه ها یا رندرهایمان متنی را می نویسیم که بعداً به آن نیازی نداریم و در عین حال به فایل اصلی و بدون متن هم دسترسی نداریم. در این آموزش رایگان یاد می گیرید که به راحتی و با چند کلیک، متن و نوشته را از روی تصویرتان حذف کنید. 

برای انجام این کار ابتدا باید نوشته یا متن را از روی عکس انتخاب کنید. انجام این کار با روش های مختلفی امکان پذیر است، در این آموزش ما با استفاده از ابزار Magic Wand Tool این کار را انجام می دهیم. بعد از انتخاب کامل و با دقت متن، سعی می کنیم محدوده انتخاب دور حروف را اندکی بزرگتر کنیم. برای انجام این کار، از منوی Select، گزینه Modify را انتخاب کرده و روی گزینه Expand کلیک می کنیم. محدوده مورد نظر را حدود 1 پیکسل انتخاب می کنیم تا مطمئن شویم که حروف و متن ما کاملاً در حالت انتخاب قرار گرفته است و هیچ حاشیه ای از آن ها باقی نمانده است. 

حالا با کمک جادوی Content Aware که از ابزارهای خارق العاده فتوشاپ است می توانیم متن و نوشته را حذف کنیم و خود فتوشاپ به صورت هوشمند، بکگراند پشت سر متن را حدس می زند و برای ما بر می گرداند. برای دسترسی به این ابزار از دکمه های Shift + Backspace روی کیبورد استفاده می کنیم و در کادر Fill گزینه content aware را انتخاب می کنیم. در نهایت برای غیر فعال کردن انتخاب از دکمه Ctrl +D استفاده می کنیم. 

امیدواریم که از این آموزش رایگان فتوشاپ از سایت آپادمی استفاده کرده باشید. 

کارت رویت
کارت راینو
کارت فریلنسینگ 2
کارت اسکچاپ

دوره های رایگان مشابه

گرافیک
آموزش ساخت تایتل هوشمند (Call Out) در افترافکت 2
آموزش ساخت تایتل هوشمند-افترافکت-Call Out - موشن گرافی
گرافیک
آموزش Text Portraitدر فوتوشاپ
آموزش جامع پرتره متنی یا Text Portrait در نرم افزار فوتوشاپ photoshop
معماری
آموزش ایجاد سایه برای پرسوناژ در فتوشاپ
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ایجاد سایه برای پرسوناژهایی که در...
معماری
آموزش ساخت تکسچر Seamless در فتوشاپ
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ساخت تکسچرهای بدون درز یا Seamless...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.