cast
مرجان هرندی

دستور Blipmode: آموزش حذف نقاط موقت در اتوکد (AutoCAD)

مرجان هرندی
15 آذر 1400
422
1
متن مقاله

حذف نقاط موقت در اتوکد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام انجام ترسیمات شاهد نقاطی + شکل در صفحه اتوکد شده‌اید که به صورت موقت در صفحه نمایش اتوکد ظاهر می‌شوند و مزاحم انجام ترسیمات شما می‌شوند. برای حذف نقاط موقت در اتوکد در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه این نقاط موقت را از صفحه ترسیمات خود حذف کنید.
حذف نقاط موقت در اتوکد با دستور blipmode در اتوکد

روش حذف نقاط موقت در اتوکد

قبل از رفع و حذف نقاط موقت در اتوکد باید علت به وجد آمدن این نقاط را بدانید گاهی با اجرای برخی از اتولیسپ‌ها در اتوکد این نقاط ظاهر می‌شوند. اولین نکته‌ای که باید راجب این نقاط مزاحم در صفحه نمایش اتوکد خود به آن توجه کنید این است  که این نقاط موقتی هستند و شما می‌توانید با حرکت غلطک موس یعنی کلید اسکرول zoom in یا zoom out کنید و یا Pan کردن این نقاط را از صحفه ترسیمات خود حذف کنید اما روش‌ها نیز موقت هستند و پس از انجام ترسیمات با کلیک کردن و یا اجرای دستورات مجددا این نقاط ظاهر خواهند شد.

مقاله پیشنهادی: لیسپ (Lisp) چیست؟ 

روش حذف دائم نقاط موقت در اتوکد

در ورژن‌های قدیمی اتوکد برای رفع این مشکل کلمه Blipmode را باید در خط فرمان تایپ می‌کردید و کلید Enter را میزدید تا به صورت دائمی این نقاط حذف شوند اما در نسخه‌های جدید  (2017 – 2018 – 2019 – 2020 ) این روش دیگر کارنمی‌کند و با تایپ این دستور دراین ورژن‌های با یک پیغام در اتوکد مواجه خواهید شد که به شما می‌گوید این دستور دی اتوکد وجود ندارد. 

عدم وجود دستور blipmode در ورژن های جدید اتوکد

در نسخه‌های جدید برای حذف این نقاط باید ابتدا دستور قدمی Blipmode در اتوکد فراخوانی کنیم که برای اینکار  باید قبل از دستور “.”را برای اجرای دستور قدیمی بیافزایم و از کلمه .Blipmode استفاده کنید تا دستور اجرا شود.

نحوه اجرای دستور  Blipmode  در اتوکد

با تایپ کلمه .Blipmode در خط فرمان و زدن اینتر دو گزینه On و Off در خط فرمان برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که با انتخاب گزینه Off به صورت دائمی می‌توانید این نقاط را حذف کنید.

حذف نقاط به صورت دائمی با دستور  Blipmode  در اتوکد

پکیج آموزشی پیشنهادی: پکیج آموزش اتوکد

برای آموزش دیگر دستورهای اتوکد می‌توانید از طریق سایت آپادمی آموزش‌های رایگان و مقالات آموزشی ما را دنبال کنید. امیدوارم که از این آموزش لدت برده باشید.

کارت اتوکد
کارت پست پروداکشن
کارت آموزش فتوشاپ
کارت رندرینگ مسترینگ 2

مقالات مشابه

معماری
برای ایجاد کردن کادر دور متن در نرم افزار اتوکد می‌توانید از فرمان Tex...
معماری
در این ویدیوی آموزشی، نحوه استفاده از فرمان OOPS در اتوکد برای بازگرد...
معماری
شما با استفاده از دستور TextAlign در اتوکد می توانید پس از نوشتن متن ه...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با کاربرد فرمان MOCORO در نرم افزار AutoCA...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.

بهرام جهانگیری Guest User
19 خرداد 1401 - ساعت 10:47
پاسخ

عالی بود ممنون مشکلم رفع شد.