cast
مدیر سایت

تراز کردن متن در اتوکد با TextAlign

مدیر سایت
08 آبان 1399
7050
8
متن آموزش

دستور Align در اتوکد

همان طور که می دانید نوشتن تکست در اتوکد کاری بسیار زمان بر است، مخصوصاً اگر در حال ترسیم نقشه های فاز دو معماری و نوشتن عناوین و توضیحات دیتیل های ساختمانی باشید. علاوه بر خود نوشتن متن، تراز کردن و مرتب نوشتن این متون نیز زمان زیادی را از ما اشغال می کند و در عین حال برای خوانا شدن و مرتب شدن نقشه ها نیز بسیار ضروری و لازم است. 

مقاله پیشنهادی: دستور Align در اتوکد

خوشبختانه اتوکد برای حل این مشکل راه حلی دارد. شما با استفاده از دستور TextAlign در اتوکد می توانید پس از نوشتن متن ها، با چند کلیک، آن ها را هم تراز کنید یا به عبارتی در یک تراز مشخص قرار دهید تا دقیقاً زیر هم یا در یک راستای مشخص قرار بگیرند. 

نحوه اجرای دستور Text Align در اتوکد

برای فعال کردن فرمان Text Align در اتوکد و الاین کردن، این دستور را در نوار ابزار تایپ کنید، با استفاده از زیر دستور Alignment می توانید تعیین کنید که ترازبندی متن ها از سمت راست، چپ یا وسط انجام شود... در واقع متن شما راست چیت یا چپ چین باشد. سپس یک مبنا برای تراز بندی خود انتخاب کرده و از نتیجه کار لذت ببرید. به یاد داشته باشید که نظم و ترتیب در تهیه نقشه های فاز دو معماری و دیتیل های ساختمانی از اهمیت زیادی برخوردار است، با استفاده از این فرمان می توانید نوشته ها یا متن های خود را به صورت منظم در نقشه ها قرار دهید. 

آموزش رایگان پیشنهادی: آموزش تراز کردن خودکار در اتوکد

امیدواریم که از این آموزش رایگان اتوکد از سایت آپادمی استفاده کرده باشید. برای تهیه پکیج آموزش اتوکد بر روی این لینک کلیک کنید و یا وارد سایت آپادمی شوید و پکبج‌های مورد نیاز خود را تهیه کنید.

کارت رویت
کارت مارولوس دیزاینر
کارت کی‌شات
کارت اتوکد

دوره های رایگان مشابه

معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
برای ایجاد کردن کادر دور متن در نرم افزار اتوکد می‌توانید از فرمان Tex...
معماری
در این ویدیوی آموزشی، نحوه استفاده از فرمان OOPS در اتوکد برای بازگرد...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، با استفاده از دستور Purge، روش کاهش حجم ف...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.

فرزاد ولی پور Guest User
27 اسفند 1401 - ساعت 15:48
پاسخ

دستور کاربردی بود ممنون.

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
خواهش میکنم موفق باشید.

محبوبه شیرازی Guest User
03 آذر 1401 - ساعت 15:16
پاسخ

سلام ممنون از آموزش خوبتون، میشه لطفا نحوه بارگذاری فونت کاتب در اتوکد رو هم آموزش بدید؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
ابتدا فونت کاتب را دانلود کنید سپس باید آن را در محل نصب کپی کنید. سپس وارد نرم‌افزار اتوکد شوید و از سر برگ Manage در تب Applications روی گزینه Load Application کلیک کنید تا پنجره Load/Unload Application باز بشه وارد فایل فونت‌‌ها شوید و کاتب را لود کنید و با زدن Close از پنجره خارج شوید بعد از لود لیسپ کاتب فقط کافیست کلمه Kateb را تایپ کرده و کلیدEnter را بزنید تا کاتب برای شما اجرا بشه.

مینا جهانی Guest User
15 آبان 1401 - ساعت 10:33
پاسخ

وقت بخیر، ببخشید من موقع نوشتن متن های فارسی حروفم به صورت جدا و یا بهم ریخته تایپ میشن برای رفع این مشکل باید چیکارکنم؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
برای رفع این مشکل وارد پنجره پلات شوید روی گزینه Properties کلیک کنید بعد از باز شدن پنجره Plotter Configuration Editor در تب Device and Document Setting روی گزینه Graphics کلیک کنید و با انتخاب زیر گزینه true type text گزینه True Type as Text را بزنید.

رضا داودی Guest User
16 تیر 1401 - ساعت 13:23
پاسخ

از چه دستوری برای ایجاد کادر برای متن ها باید استفاده کنیم؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
از دستور Text Mask در اتوکد میتونید استفاده کنید.