cast
مدیر سایت

آموزش دستور oops در اتوکد

مدیر سایت
26 مهر 1399
374
0
متن آموزش


در این ویدیوی آموزشی، نحوه استفاده از دستور OOPS در اتوکد برای بازگرداندن آخرین آبجکتی که حذف شده است را یاد خواهید گرفت. 

خیلی از اوقات آبجکتی را به صورت ناخواسته در اتوکد حذف می کنیم یا چند دقیقه پس از حذف، متوجه می شویم که آن آبجکت را لازم داشته ایم و اشتباهاً آن را پاک کرده یا با دستور Erase حذف کرده ایم. اگر پس از حذف این آبجکت، تعداد زیادی فرمان های ترسیمی یا ویرایشی انجام داده باشیم، استفاده از Ctrl + Z برای برگرداندن آن آبجکت پاک شده باعث می شود که تمامی این فرمان ها نیز از بین برود و مجبور شویم دوباره آن ها را از اول انجام دهیم. در صورتی که می توانیم از ترفندی که فرمان oops در اتوکد در اختیار ما می گذارد استفاده کنیم و فقط آخرین آبجکت حذف شده را بازگردانیم چون دستور oops بر روی فرمان های ترسیمی یا ویرایشی مانند move، copy و ... تاثیری ندارد.

متخصص اتوکد شوید: آموزش صفر تا صد اتوکد

آموزش فرمان OOPS برای بازگردانی آبجکت حذف شده در اتوکد

برای استفاده از دستور oops، کافیه این فرمان را در نوار فرمان تایپ کنید(مخففی ندارد، کل دستور را تایپ کنید) و اینتر را بزنید. آخرین آبجکت حذف شده پدیدار می شود، بدون این که آبجکت هایی که بعد از حذف آن آبجکت، ترسیم یا ویرایش شده بود، تغییری کنند. جالب است که لغت oops در زبان انگلیسی زمانی به کار برده می شود که اتفاق ناخواسته یا ناخوشایندی به صورت سهوی رخ می دهد، بنابراین در اتوکد هم نام دستوری که این آبجکت هایی که به صورت غیر عمد و ناخواسته حذف شده اند را بر می گرداند، بر همین مبنا انتخاب شده است. 

تفاوت دستور OOPS با دستور Undo در نرم افزار اتوکد

دستور Undo در اتوکد بر روی تمام فرمان های انجام شده تاثیر گذار است و مانند Ctrl + Z عمل می کند، یعنی یکی یکی، تمام دستورها را یک مرحله به عقب بر می گرداند در صورتی که با استفاده از فرمان اوپس (oops) در اتوکد، شما فقط آخرین آبجکتی را که پاک کرده اید، بر می گردانید. 

امیدواریم که از مشاهده این آموزش رایگان در سایت آپادمی، لذت برده باشید. 

کارت رویت
کارت تری دی مکس
کارت فریلنسینگ 1
کارت راینو

دوره های رایگان مشابه

معماری
آموزش مدلسازی Harbin Opera house در rhino Grasshopper گرس هاپر و راینو
معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، روش طراحی و مدلسازی نمای پارامتریک را در...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، با فرمان Text Mask برای ایجاد کردن کادر د...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.