cast
مدیر سایت

آموزش دستور MOCORO در اتوکد

مدیر سایت
19 آبان 1399
872
0
متن آموزش


دوستانی که تمایل دارند با اتوکد به صورت حرفه ای کار کنند و با بالاترین سرعت ممکن دستورات را انجام دهند، نیاز به فرمان های ترکیبی مانند MOCORO دارند. دستور موکورو در اتوکد در واقع ترکیبی از چند فرمان Move (جا به جایی)، Copy (کپی)، Rotate (چرخش) و Scale (مقیاس دهی) است که شما صرفاً با فعال کردن از دستور، می توانید بدون خارج شدن از آن، از ترکیب این چند دستور استفاده کنید. 

 برای فعالسازی دستور MOCORO، ابتدا این فرمان را تایپ کرده و اینتر را می زنیم. آبجکت مورد نظر که می خواهیم روی آن ویرایش انجام شود را انتخاب می کنیم و مجدداً اینتر را می زنیم. یک Base Point یا نقطه مبنا و مرجع را برای آبجکت خود انتخاب می کنیم که تغییرات از آن نقطه اتفاق بیافتد. یک لیست کرکره ای برای ما باز می شود که می توانیم دستورات مختلف ویرایشی را از آن جا انتخاب کنیم یا این که با تایپ کردن حرف اول هر دستور، آن را فعال می کنیم. به طور مثال برای فعال کردن دستور Move کافی است که حرف M را روی کیبورد تایپ کنیم. 

برای تهیه پکیج آموزش جامع نرم افزار اتوکد روی این لینک کلیک کنید. 

بعد از این که هر دستور ویرایشی را انجام دادیم می توانیم با زدن دکمه اینتر، مجدداً به آن لیست کرکره ای دسترسی داشته باشیم و دستور ویرایشی بعدی را انتخاب کنیم. به این صورت، بدون خارج شدن از دستور، می توانیم به همه ی این فرمان ها در قالب یک فرمان واحد دسترسی داشته باشیم و این کار سرعت ترسیمات و ویرایش ما را در اتوکد به شدت افزایش خواهد داد. 

امیدواریم که از این آموزش رایگان اتوکد از وبسایت آپادمی لذت برده باشید. 

کارت رویت
کارت تری دی مکس
کارت فریلنسینگ 1
کارت اتوکد

دوره های رایگان مشابه

معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، با استفاده از دستور Purge، روش کاهش حجم ف...
معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان، با فرمان TextAlign برای تراز کردن نوشته ه...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، نحوه مقایسه دو فایل در نرم افزار اتوکد را...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.