cast
مرجان هرندی

آموزش حذف Recent Files در فتوشاپ + پاک کردن تاریخچه فایل‌های باز شده در Photoshop

مرجان هرندی
18 اردیبهشت 1401
60
0
متن مقاله

حذف هیستوری فایل‌های فتوشاپ

در حال حاضر فتوشاپ یک نرم افزار محبوب با امکاناتی بی نظیر برای ویرایش و روتوش تصاویر است که به طور کلی افراد زیادی که در حوزه‌های مختلف به خصوص در حوزه گرافیک از این نرم افزار استفاده می‌کنند. شرکت Adobe هر سال با ارائه نسخه‌ای جدید، ویژگی‌های جدیدی به این نرم افزار اضافه می‌کند که باعث پیشرفت امکانات این نرم افزاری می‌شود. این کمپانی در چند نسخه اخیر به این نرم افزار قابلیت‌های بسیار زیادی اضافه کرده است که یکی از ویژگی‌های این نسخه، امکان مشاهده فایل‌های اخیر یاRecent Files در صفحه اصلی برنامه فتوشاپ است. این بخش به شما کمک می‌کند تا مدیریت بهتری بر روی فایل‌های باز شده خود در نرم افزار فتوشاپ داشته باشید اما این ویژگی مناسب زمانی است که می‌خواهید از یک سیستم شخصی برای کار با فتوشاپ استفاده کنید. شما می‌توانید با انجام تنظیماتی ساده این بخش را غیر فعال کنید. در ادامه با ما همراه  باشید. در صورتی که علاقه‌مند به یادگیری نرم افزار فتوشاپ هستید، می توانید با دنبال کردن سایت آپادمی و تهیه پکیج آموزش فتوشاپ این نرم افزار را فرا بگیرید و عکس و تصاویر گرافیکی ایجاد کرده و یا عکس‌های خود را به بهترین شکل در فتوشاپ ویرایش کنید.
حذف هیستوری فایل‌ها فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: فتوشاپ چیست؟

 Recent Files در فتوشاپ

با استفاده از این قابلیت هرگاه فایلی را در نرم افزار فتوشاپ باز، اجرا و ویرایش کنید، نسخه‌ای از آن در حافظه‌ای جداگانه نرم افزار ذخیره می شود. و پس از خارج شدن از برنامه و اجرای مجددا آن در صفحه اول فتوشاپ یک نسخه از فایل قبلی برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را مجددا باز کنید. اما گاهی ممکن است برای ویرایش تصاویر و انجام کار بر روی یک فایل از یک سیستم اشتراکی استفاده کنید، که در این حالت بهتر است با غیرفعال سازی این بخش، از مشاهده پروژه‌های خود برای سایر کاربران جلوگیری کنید. برای انجام این کار می‌توانید طبق توضیحات قسمت بعد عمل کنید.

پاکسازی Recent Files در فتوشاپ 

در صفحه اصلی فتوشاپ به صورت پیش فرض شما قادر به مشاهده فایل‌های اخیری هستید که در این برنامه باز کرده‌اید. شما میتوانید در صورت نیاز بدون حذف این بخش، تنها تاریخچه فایل های باز شده را حذف کنید. برای انجام این کار، باید از طریق منوی بالای نرم افزار وارد منوی Files شوید و بر روی گزینه Open Recent  کلیک کنید. سپس در منوی باز شده گزینه Clear Recent File List را انتخاب کنید.

پاکسازی Recent Files در فتوشاپ 

نکته:

 به یاد داشته باشید که برای حذف فایل‌های اخیر، پس از هربار اجرای برنامه مراحلی که به شما آموزش داده‌ایم را باید اجرا کنید.

مقاله پیشنهادی: ارور فتوشاپ هنگام سیو

غیرفعال سازی قابلیت Recent Files در فتوشاپ 

اگر تمایل دارید بخش Recent Files را به صورت کلی از روی سیستم خود حذف کنید، باید طبق روش زیر عمل کنید:

  • ابتدا باید از طریق منوی Edit روی گزینه Preferences کلیک کنید و گزینه General را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات برنامه شوید. 

غیرفعال سازی قابلیت Recent Files از پنجره Preferences

  • سپس وارد تب General شوید و گزینه Auto show the Home Screen را غیرفعال کنید. با انجام این کار، صفحه Recent Files در فتوشاپ شما حذف خواهد شد.

غیر فعال کردن گزینه گزینه Auto show the Home Screen

مقاله پیشنهادی: ریست کردن تنظیمات فتوشاپ

تعیین تعداد فایل های قابل نمایش در Recent Files در فتوشاپ 

به صور پیش فرض در بخش Recent Files در فتوشاپ 20 فایل اخیری که در این نرم افزار اجرا شده نمایش داده می‌شود. برای تعیین تعداد فایل ها در این بخش باید از پنجرهPreferences وارد بخش File Handling شوید و در پایین صفحه مقدار گزینه‌ی Recent File List Contains آن را از20  به 0 و یا هر عدد دیگری که مد نظرتان است تغییر دهید.

تعیین تعداد فایل های قابل نمایش در Recent Files در فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: باز نشدن سند جدید (New File) در فتوشاپ

برای مشاهده مقالات و آموزش‌های رایگان سایت آپادمی را دنبال کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

فتوشاپ2
کارت فریلنسینگ 1
کارت ایلاستریتور 2
کارت مارولوس دیزاینر

مقالات مشابه

معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ساخت تکسچرهای بدون درز یا Seamless...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، نحوه حذف متن یا نوشته را از روی عکس در نر...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی یاد می گیرید که چطور رنگ پرسوناژ را با رنگ...
معماری
با یادگیری ابزار Spot Healing Brush Tool می توانید اشیاء اضافی را در ن...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.