cast
مرجان هرندی

ایجاد عمق میدان (Depth of Field) برای رندر در نرم افزار فتوشاپ

مرجان هرندی
04 مرداد 1401
939
10
متن آموزش

برای داشتن یک رندر رئال (واقع گرایانه) فاکتورهای مختلفی وجود دارد که با انجام و رعایت آن ها می‌توانید یک رندر با کیفیت داشته باشید. یکی از روش‌هایی تاثیر گذار در رندرها، اعمال افکت‌ها و استفاده از تکنیک های مختلفی است که پس از رندر گیری در نرم افزار فتوشاپ انجام می‌شود. در واقع با پست پرو کردن رندر خود در نرم افزار فتوشاپ میتوانید زیبایی رندر خود را دوچندان کنید و رندری طبیعی تر داشته باشید. در این آموزش رایگان به شما یکی از تکنیک‌های جذاب و بسیار کاربردی در پست پروداکشن را آموزش میدهیم تا بتوانید به راحتی و بدون نیاز به تنظیمات پیچیده با ایجاد عمق میدان یا Depth of Field برای رندر در نرم افزار فتوشاپ، رندری جذاب و رئال ایجاد کنید. اگر علاقه مند به آموزش پست پروداکش معماری هستید و می‌خواهید رندرهای خود را به بهترین شکل پرزانته و پست پرو کنید، میتوانید با تهیه پکیج آموزش پست پروداکشن با تسلط به ابزارهای نرم افزار فتوشاپ و آموزش تکنیک‌های پست پروداکشن جهت بهتر شدن رندر‌ها اقدام کنید و با اعمال تغییرات مورد نظر رندر طبیعی تر و با کیفیت تری ایجاد کنید.

مقاله پبشنهادی: پست پروداکشن چیست؟

آموزش خلق افکت Depth Of Field (عمق میدان) در فتوشاپ

قطعا بسیاری از شما با افکت Depth Of Field آشنایی دارید و تاثیر آن را در رندرها و عکس ها مشاهده کرده‌اید. این افکت بر روی برخی از اشیاء و موضوعات صحنه متمرکز شده و فوکوس کرده و سایر قسمت های صحنه به حالت مات نمایش می دهد. این جلوه بر اساس محور Z عمل می‌کند بنابراین فاصله یکی از مهمترین تنظیمات در ایجاد این افکت میباشد. در واقعا با ایجاد این افکت (DOF) در رندر شما عمق میدان ایجاد می‌شود و رندر شما را جذاب تر می‌کند.

Depth Of Fieldاگر با نرم افزارهای سه بعدی کار کرده باشید میدانید که ایجاد این افکت قبل از رندر گیری هنگام تنظیم دوربین امکان پذیر است و شما میتوانید با تنظیم دوربین و متمرکز شدن بر روی یک شی این افکت را ایجاد کنید و توجه مخاطب خود را به سمت سوژه مورد نظر جلب نمایید. در نرم افزارهای سه بعدی با اعمال برخی تنظیمات دوربین میتوانیدعمق میدان کمتر و تمرکز بیشتر بر روی سوژه ایجاد کنید. ایجاد عمق میدان با افکت Depth Of Field در نرم افزارهای سه بعدی به راحتی انجام می‌شود اما زمان رندرگیری را نیز به شدت افزایش می دهد. اما ایجاد این افکت در فتوشاپ نیازمند زمان کمتری می‌باشد. برای ایجاد عمق میدان Depth Of Field در تری دی مکس و فتوشاپ کافیست قبل از رندرگیری، رندر المنت ZDepth را اعمال کنید تا پس از پایان رندرگیری با استفاده از رندر نهایی و رندر المنت بتوانید مانند ویدیو آموزشی قسمت قبل افکت عمق میدان را در رندر خود در نرم افزار فتوشاپ اعمال کنید.

مقاله پیشنهادی: تری دی مکس چیست؟

امیدوارم از این آموزش رایگان ایجاد جلوه عمق میدان Depth of Field با فتوشاپ و مکس لذت برده باشید و این تکنیک کاربردی پست پروداکشن را به خوبی یاد گرفته باشید. اگر علاقه مند به آموزش نرم افزار تری دی مکس هستید میتوانید پکیج آموزش تری دی مکس را از سایت آپادمی تهیه کنید.

کارت پست پروداکشن
کارت رندرینگ مسترینگ
کارت تری دی مکس
فتوشاپ2

دوره های رایگان مشابه

معماری
به عنوان یک طراح، شما ممکن است برای عکاسی از تکسچرها به دنبال راهی متف...
معماری
در این آموزش، شرح خواهیم داد که چگونه یک استودیو با نورپردازی حرفه ای...
معماری
اگر در حوزه شبیه سازی معماری یا گرافیک کامپیوتری فعالیت دارید، احتمالا...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با ابزارPopulate جهت ساخت جمعیت و متحرک سا...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.

نگین سلطانی Guest User
07 دی 1402 - ساعت 15:14
پاسخ

جذاب و کاربردی آموزش خوبی بود

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
ممنون، موفق باشید.

خاطره قنبری Guest User
24 اردیبهشت 1402 - ساعت 16:57
پاسخ

عالی بود...

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
ممنون موفق باشید.

پگاه میرزاده Guest User
01 بهمن 1401 - ساعت 14:44
پاسخ

خیلی ازتون ممنونم این آموزش رایگان خیلی بهم کمک کرد.

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

خواهش میکنم موفق باشید.

مسیح خالقی Guest User
03 آذر 1401 - ساعت 11:51
پاسخ

وقت بخیر، برای شیت بندب و پرزانته حرفه ای رندرهای معماری چه پکیجی رو باید تهیه کنم؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر، پکیج آموزش پست پروداکشن رو باید تهیه کنید.

فرزاد صادقی Guest User
08 شهریور 1401 - ساعت 10:41
پاسخ

آموزش بسیار مفید و کاربردیی بود ممنون.

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

خواهش میکنم، موفق باشید.