cast
مرجان هرندی

راهکارهایی سریع برای حل مشکل هوش مصنوعی (Firefly) در فتوشاپ

مرجان هرندی
27 آبان 1402
3108
15
متن مقاله

سریعترین روش ها برای حل هوش مصنوعی در فتوشاپ

هوش مصنوعی به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرو در دنیای امروز، تاثیر قابل توجهی بر صنایع مختلف دارد. یکی از زمینه‌هایی که هوش مصنوعی بر آن تأثیر فراوانی داشته است، حوزه گرافیک و به خصوص نرم‌افزار فتوشاپ است. فتوشاپ، به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای ویرایش تصویر و طراحی گرافیکی، از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای ارائه ابزارها و فیلترهای هوشمند استفاده می‌کند. با این حال، ممکن است برخی از کاربران با مشکلات و چالش‌هایی در استفاده از این امکانات روبه‌رو شوند.  هوش مصنوعی فایرفلای (Firefly) در فتوشاپ یک ابزار قدرتمند است که به شما کمک می‌کند تصاویر خلاقانه و واقع‌گرایانه‌تری ایجاد کنید. اما از اواسط شهریور ماه ۱۴۰۲، ادوبی محدودیت‌های جدیدی برای استفاده از این ابزار اعمال کرده است که باتوجه به این محدودیت ها کاربران با مشکلاتی مواجه شده اند از این رو ما تصمیم گفتیم در این مقاله، به بررسی سریعترین روش‌های حل مشکلات هوش مصنوعی در فتوشاپ بپردازیم. این روش‌ها برای رفع مشکلات مربوط به هوش مصنوعی در فتوشاپ، از جمله عدم فعال شدن برخی قابلیت‌ها، نقص در عملکرد، یا مشکلات در اتصال به سرویس‌های آنلاین، مناسب می باشد پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. اگر علاقه مند به آموزش ادیت عکس با نرم افزار قدرتمند فتوشاپ هستید میتوانید پکیج آموزش فتوشاپ را از سایت آپادمی در بخش مقالات آموزشی تهیه کنید.

سریعترین روش ها برای حل هوش مصنوعی در فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: فتوشاپ چیست؟

هوش مصنوعی (Generative Fill) فتوشاپ

در مقالات قبلی با هوش مصنوعی Firefly و نحوه راه‌اندازی هوش مصنوعی فتوشاپ آشنا شدید. همانطور که میدانید Adobe Firefly به عنوان یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) در دسته Generative AI قرار می‌گیرد. از مجموعه داده‌های آموزشی بزرگی استفاده می‌کند تا به شما کمک کند به سرعت و با کیفیت بالا تصاویر و جلوه‌های متنی را ایجاد کنید. این ابزار توسط Adobe Sensei (پلتفرم هوش مصنوعی ادوبی) تقویت می‌شود که با استفاده از مجموعه داده‌های عظیمی از تصاویر و متن، به Firefly قدرت خاصی می‌بخشد.  Adobe Firefly قادر است تا از مبنای داده‌های آموزشی خود که با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر و جلوه‌های واقعی و منحصر به فرد را تولید کند و به نیازهای فردی کاربران پاسخ دهد. این ابزار به شما امکان می‌دهد کلمات و توضیحات خود را به گرافیک تبدیل کنید و از طریق ترکیب قدرت هوش مصنوعی و قابلیت‌های طراحی فتوشاپ، نتایج خلاقانه‌تری را بدست آورید. برای یادگیری و استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ می توانید از بخش مقالات آموزشی مقاله ابزار generative fill قابلیت جدید هوش مصنوعی Firefly در فتوشاپ را مطالعه کنید.

هوش مصنوعی (Generative Fill) فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: هوش مصنوعی در فتوشاپ

مشکلات هوش مصنوعی در فتوشاپ

هوش مصنوعی فایرفلای در فتوشاپ یک ابزار قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما کمک می‌کند تصاویر خلاقانه و واقع‌گرایانه‌تری ایجاد کنید. اما در حال حاض، ادوبی محدودیت‌های جدیدی برای استفاده از این ابزار اعمال کرده است. اگر از نسخه‌های غیرقانونی یا بدون اشتراک فتوشاپ استفاده کنید، ممکن است به مشکلاتی در استفاده از هوش مصنوعی فایرفلای برخورد کنید. ادوبی این محدودیت‌ها را به منظور حفاظت از حقوق مالکیت فکری، بهبود تجربه کاربری و اطمینان از استفاده قانونی از نرم‌افزارهای خود اعمال کرده است. در این موارد، بهتر است به جای استفاده از نسخه‌های غیرقانونی یا بدون اشتراک، به راه‌حل‌های قانونی و مجاز ادوبی مراجعه کنید. می‌توانید اشتراکی با فتوشاپ و سایر ابزارهای ادوبی Creative Cloud ایجاد کنید تا به طور قانونی از تمام قابلیت‌ها و ابزارهایی مانند هوش مصنوعی فایرفلای استفاده کنید و به روزرسانی‌ها و پشتیبانی‌های ادوبی دسترسی داشته باشید. در این مقاله به شما راهکارهایی جهت رفع این مشکل معرفی خواهیم کرد.

 سریعترین روش ها برای حل هوش مصنوعی در فتوشاپ

استفاده از پلاگین Alpaca

پلاگین Alpaca یک افزونه برای فتوشاپ است که امکانات هوش مصنوعی را در ویرایش تصاویر فراهم می‌کند. این پلاگین قابلیت‌های متنوعی ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد تصاویر خود را به صورت خلاقانه و حرفه‌ای ویرایش کنید.  این پلاگین برای نسخه‌های 2021 تا 2024 فتوشاپ عرضه شده است و محدودیت‌های نصب هوش مصنوعی فتوشاپ را دور می‌زند. برای استفاده از افزونه Alpaca، باید آن را دانلود و نصب کنید و سپس در منوی Extensions فتوشاپ فعال کنید. این پلاگین ابزارها و امکانات گسترده‌ای را برای ویرایش تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. امکانات اصلی پلاگین Alpaca شامل موارد زیر می‌شود:
1. پر کردن تصاویر (Image Inpainting): این امکان به شما اجازه می‌دهد قسمت‌های خالی یا آسیب دیده از تصویر را به صورت خودکار بازسازی کنید. با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، این پلاگین قادر است قسمت‌هایی را که حذف شده یا خالی هستند، با توجه به محتوای اطراف آنها پر کند.
2. حذف پس‌زمینه (Background Removal): با استفاده از این قابلیت، می‌توانید پس‌زمینه تصویر را به صورت خودکار حذف کنید. این ویژگی بسیار مفید است، به ویژه برای ایجاد تصاویر با پس‌زمینه شفاف (PNG) یا استفاده در طراحی گرافیک.
3. تغییر سبک تصویر (Image Style Transfer): این ابزار به شما امکان می‌دهد تا سبک رنگ و نور یک تصویر را به صورت خودکار تغییر دهید. می‌توانید تصاویر خود را به سبک‌های مختلفی مانند نقاشی، اثر هنری یا سبک‌های دیگر تغییر دهید.
4. بازیابی تصاویر آسیب‌دیده (Image Restoration): این قابلیت به شما امکان می‌دهد تصاویر قدیمی، آسیب‌دیده یا کیفیت پایین را به صورت خودکار بازیابی کنید. با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، این پلاگین می‌تواند جزئیات گم‌شده را بازسازی کند و تصاویر را به حالت اصلی آنها برگرداند.
با نصب و استفاده از پلاگین Alpaca در فتوشاپ، می‌توانید به صورت سریع و با کیفیت بالا تصاویر خود را ویرایش کنید و نتایج حرفه‌ای بدست آورید. 

استفاده از پلاگین Alpaca

حل مشکل هوش مصنوعی فتوشاپ با سایت  adobe 

اگر قصد استفاده از پلاگین Alpaca را ندارید میتوانید با مراجعه به سایت firefly.adobe.com از هوش مصنوعی برای حل مشکل هوش مصنوعی فتوشاپ استفاده کنید. ابتدا باید یک حساب کاربری Adobe داشته باشید. اگر حساب کاربری ندارید، می‌توانید یک حساب رایگان ایجاد کنید. سپس وارد سایت firefly.adobe.com شده و تصویر مورد نظرتان را بارگذاری کنید و از هوش مصنوعی ویرایش تصاویر استفاده کنید. سایت firefly برای شما 25 امتیاز رایگان ارائه می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها 5 تصویر تولید کنید. پس از استفاده از تمام امتیازهای خود، می‌توانید با پرداخت هزینه، امتیازهای بیشتری را خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: معرفی هوش مصنوعی ویژه گرافیست ها و طراحان گرافیک

خرید اکانت قانونی برای حل مشکل هوش مصنوعی فتوشاپ 

برای حل مشکل هوش مصنوعی فایرفلای در فتوشاپ، باید اشتراک قانونی فتوشاپ را تهیه کنید. این اشتراک به شما امکان استفاده از هوش مصنوعی فایرفلای و تمام امکانات فتوشاپ را می‌دهد و همچنین با آپدیت‌های منظم همراه است. میتوانید به وب‌سایت ادوبی مراجعه کرده و اشتراک فتوشاپ را به صورت ماهانه یا سالانه تهیه کنید. قیمت اشتراک ماهانه 29.99 دلار و سالانه 239.88 دلار است. بعد از تهیه اشتراک، میتوانید از هوش مصنوعی فایرفلای در فتوشاپ استفاده کنید.

خرید اکانت قانونی برای حل مشکل هوش مصنوعی فتوشاپ 

درخواست برای استفاده 14 روزه از هوش مصنوعی

و ام آخرین راه حل برای استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ ازسال درخواست از طریق سایت ادوبی می باشد. اگر شما از نسخه کرک شده فتوشاپ استفاده میکنید و امکان خرید لایسنس فتوشاپ رو ندارید، میتونین با ارسال درخواست به ادوبی، به مدت 14 روز از هوش مصنوعی فتوشاپ استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست وارد وب سایت ادوبی شوید و فرم درخواست خود را تکمیل نماید.

مقاله پیشنهادی: رفع مشکل neural filter فتوشاپ

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

فتوشاپ2
کارت ایلاستریتور 2
کارت تری دی مکس
کارت پست پروداکشن

مقالات مشابه

گرافیک
دو نرم ‌افزار فتوشاپ و ایلاستریتور که هر دو محصول شرکت Adobe هستند در...
گرافیک
یکی از مهمترین قطعات تاثیرگذار در عملکرد فتوشاپ پردازنده یا(CPU) است....
گرافیک
طراحی گرافیک یکی از حوزه های بسیار جذاب و پر طرفدار است که نیازمند خلا...
گرافیک
رشته گرافیک به دلیل علاقه زیاد مردم به طراحی گرافیک، درآمدزایی بالا و...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.

مریم عظیم پور Guest User
05 خرداد 1403 - ساعت 13:24
پاسخ

ابزار هوش مصنوعی پریمیر هم دقیقا مشابه فتوشاپ عمل میکنه ؟

سینا کلانتر Guest User
17 اسفند 1402 - ساعت 14:47
پاسخ

سپاس از توضیحاتتون

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
خواهش میکنم، موفق باشید.

علی جلیلوند Guest User
04 بهمن 1402 - ساعت 16:50
پاسخ

مقاله خوبی بود

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

ممنون، موفق باشید.

شقایق آزاد Guest User
14 دی 1402 - ساعت 10:52
پاسخ

چجوری باید از هوش مصنوعی در فتوشاپ استفاده کنیم؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
برای استفاده از از این ابزار باید آخرین نسخه فتوشاپ (نسخه 24.5 و بالاتر) و Adobe Creative Cloud را دانلود و نصب کنید.

تینا فرضیایی Guest User
10 دی 1402 - ساعت 15:35
پاسخ

وقت بخیر
پلاگین دیگه ای هم برای حل مشکل هوش مصنوعی فتوشاپ جز پلاگینAlpaca وجود داره؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
خیر، فعلا تنها پلاگین برای هوش مصنوعی فتوشاپ Alpaca می باشد.

اشکان قاسمی Guest User
10 دی 1402 - ساعت 15:24
پاسخ

بسیار عالی

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
ممنون، موفق باشید.

سلما هاشم پور Guest User
05 دی 1402 - ساعت 16:19
پاسخ

آموزش خوبی بود مشکلم حل شد ممنون

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید بوده، موفق باشید.

آیدین نعمت الهی Guest User
03 دی 1402 - ساعت 11:39
پاسخ

گزینهfill برای من فعال نیس علت فعال نبودن گزینه fill در فتوشاپ چیه برای حل این مشکل باید چیکارکنیم؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

وقت بخیر
برای استفاده از ابزار Generative Fill باید آخرین نسخه فتوشاپ نسخه 24.5 و بالاتر رو دانلود و نصب کنید.