cast
مرجان هرندی

آموزش رفع ارور File open failed (ارور باز نشدن فایل) در تری دی مکس 3DsMax

مرجان هرندی
15 اردیبهشت 1401
60
0
متن مقاله

ارور File open failed در تری دی مکس

 قویترین و پیشرفته ترین نرم افزار در حوزه طراحی سه بعدی و انیمیشن سازی، نرم افزار تری دی مکس است که از محصولات بی نظیر شرکت Autodesk می باشد این نرم افزار به دلیل داشتن ابزارهای کارا و قدرتمند در بسیاری از صنایع به ویژه بازی‌ های رایانه ای و طراحی و خلق جلوه های ویژه در فیلم ها بسیار پرکاربرد است همچنین از این نرم‌افزار برای مدلسازی ایده و طرح های معماری نیز استفاده می‌شود. هنگام کار با این نرم افزار ممکن است به ارور‌ها و مشکلات زیادی برخورد کرده باشید این مشکلات و ارور ها به دلیل گستردگی آیتم های این نرم افزار در حوزه های مختلف و در دسترس نبودن نسخه کامل این نرم افزار در کشور می باشد که باعث بروز باگ‌ها، خطاها و ارورهای مختلفی شده است. یکی از این ارور ها ارور file open failed در تری دی مکس است که در زمان باز کردن یک فایل با این ارور مواجه می‌شوید در ادامه روش رفع این ارور را برسی خواهیم کرد. اگر علاقه مند به آموزش نرم افزار تری دی مکس هستید می‌توانید از طریق سایت آپادمی پکیج آموزش تری دی مکس را تهیه کنید.

ارور File open failed در تری دی مکس

مقاله پیشنهادی: تری دی مکس چیست؟

دلایل ارور File open تری دی مکس

گاهی ممکن است هنگام کار در تری دی مکس به دلایل مختلف فایل شما به درستی سیو نشده باشد و پس از بستن فایل جهت استفاده مجددا از فایل خود با ارور open file تری دی مکس شده باشید. به سه دلیل ممکن است با این ارور مواجه شوید.
1. همانطور که توضیح دادیم اولین دلیل به علت ناقص سیو شدن فایل تری دی مکس در زمان ذخیر سازی فایل است که ممکن است به دلایل مختلفی مانند قطعی برق و یا مشکلات سیستمی و یا خارج سریع از نرم‌افزار تری دی مکس است که باعث شده فایل به صورت کامل ذخیره نشده باشد.
2. دومین دلیلی که ممکن است باعث ایجاد این ارور و باز نشدن فایل شما شود تغییر نام و عوض شدن نام فابل تری دی مکس است. 
3. و سومین و آخرین دلیل جهت مواجه شدن با این ارور، زمانی است که شما آبجکتی را از روی هارد اکسترنال یا فلش وارد فایل کار خود کنید و پس از وارد کردن، فایل خود را سیو نکرده باشید زمانی که هارد و یا فلش را از سیستم خود جدا می‌کنید با این ارور مواجه خواهید شد.

مقاله پیشنهادی: مشکل باز نشدن تری دی مکس

رفع ارور File open در 3Ds Max

برای رفع این ارور می‌توانید از روشی که در این قسمت آموزش می‌دهیم استفاده کنید و فایل خود را جهت استفاده ریکاوری کنید.
  برای رفع این ابتدا وارد نرم‌افزار تری دی مکس شوید سپس وارد منوی file شوید و از زیر مجموعه import گزینه merge را انتخاب کنید و به قسمت مورد نظر که فایل خود را در آن ذخیره کرده اید بروید و فایل مورد نظر را فراخوانی کنید.

merge کردن فایل تری دی مکس
  پس از مرج کردن فایل، جهت ذخیره سازی نام فایل و محل ذخیره سازی فایل را تغییر دهید همچنین در صورت استفاده فایل در هارد از اتصال اتصال هارد اکسترنال به سیستم اطمینان حاصل کنید.

Save as گرفتن از فایل تری دی مکس

مقاله پیشنهادی: ذخیره کردن فایل در تری دی مکس

برای مشاهده مقالات و آموزش‌های رایگان نرم‌افزار تری دی مکس، می‌توانید مقالات و آموزش‌های ما را از سایت آپادمی دنبال کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

کارت تری دی مکس
کارت رویت
کارت فریلنسینگ 1
کارت لومیون

مقالات مشابه

معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با ابزارPopulate جهت ساخت جمعیت و متحرک سا...
معماری
برای ساخت و مدلسازی یک ستون کلاسیک ساده در نرم افزار 3Ds Max این آموزش...
سه بعدی سازی
برای داشتن یک تجربه خوب و راحت با تری‌دی‌مکس به یک سیستم حرفه‌ای مناسب...
معماری
برای اینکه بدانید استفاده از مایا برای شما بهتر است یا تری دی مکس، بای...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.