cast
مرجان هرندی

آموزش تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ (Photoshop)

مرجان هرندی
24 فروردین 1401
86
0
متن مقاله

آموزش تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم عکس با فرمت RAW فایل هایی هستند که توسط دوربین گرفته شده است این فایل ها اطلاعاتشان هنوز پردازش نشده است به همین دلیل به این گونه تصاویر RAW یا خام می گویند. برای استفاده از فایل Raw شما می توانید با استفاده از تبدیل اطلاعات، تصاویر RAW را پردازش کنید و آنها را به فرمت JPG یا هر فرمت دیگر تبدیل کنید. و در فرم‌افزار فتوشاپ از این فایل ها و تصاویر استفاده کنید و آن ها را ویرایش کنید اگر به نرم افزار فتوشاپ مسلط نیستید میتوانید با تهیه پکیج آموزش فتوشاپ از سایت آپادمی این نرم‌افزار را یاد بگیرید و به صورت حرفه ای تصاویر خود را ویرایش کنید.

آموزش تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: فتوشاپ چیست؟

نحوه تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ

برای تبدیل فایل Raw به jpg در فتوشاپ دو روش وجود دارد که روش اول تبدیل فرمت فایل در نرم‌ افزار فتوشاپ است و روش دوم به صورت آنلاین و با استفاده از سایت‌ها مختلف است که می‌توانید فایل Raw خود را به فرمت مورد نظر تبدیل کنید. 
برای تبدیل فایل را Raw به jpg در فتوشاپ ابتدا وارد نرم‌افزار فتوشاپ شوید و از منویFile روی گزینه  Scripts  کلیک کنید و زیر گزینه Image Processor را انتخاب کنید. 

نحوه تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ

مقاله پبشنهادی: رفع مشکل باز نشدن فایل RAW در فتوشاپ


پس از انتخاب این گزینه، یک پنجره برای شما باز خواهد شد که دارای قسمت های مختلف است که می‌توانید فایل ها با فرمت Raw را وارد کنید و به فرمت jpg تبدیل کنید برای تبدیل فایل ها از این پنجره طبق مراحل زیر عمل کنید:
•  در قسمت اول این پنجره یعنی بخش Select the image to process باید روی گزینه Select Folder  کلیک کنید و آدرس پوشه که فایل های RAW خود را در آن ذخیره کرده اید مشخص کنید.
•   در قسمت دو این پنجره در بخش  باید  محل ذخیره فایل های RAW که به فرمت jpg  تبدیل خواهند شد را مشخص کنید به طور پیش فرض گزینه Save in Same Location انتخاب شده و فایل‌های RAW پس از تبدیل در همان پوشه RAW ذخیره می شوند . در صورتی که می خواهید این محل را تغییر دهید از گزینه بعدی استفاده نمایید .
•  دربخش سوم این پنجره تیک گزینه  Save as JPEG را فعال کنید ، سپس در بخشQuality  کیفیت فایل jpg خروجی را مشخص کنید به طور پیشفرض بالاترین یعنی ۱۲ انتخاب شده است که می‌توانید با وارد کردن عددی کمتر حجم  فایل ها را کاهش و بسته به نیاز خود آن را تغییر دهید .
•  پس از انجام مراحلی مه توضیح دادیم روی گزینه Run  کلیک کنید تا عملیات تبدیل فرمت فایل‌ها انجام شود.
•  پس از پایان کار پیامی مبنی بر اتمام عملیات دریافت نخواهید کرد و باید به صورت دستی به آدرسپوشه ای که برای تبدیل وارد کرده اید را رفته و فایل ها را چک کنید.

پنجره نحوه تبدیل فرمت raw به jpg در فتوشاپ

مقاله پیشنهادی: تبدیل فرمت عکس در فتوشاپ

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

فتوشاپ2
کارت طراحی لباس با مارولوس
کارت فریلنسینگ 1
کارت ایلاستریتور 2

مقالات مشابه

معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، نحوه حذف متن یا نوشته را از روی عکس در نر...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی یاد می گیرید که چطور رنگ پرسوناژ را با رنگ...
معماری
با یادگیری ابزار Spot Healing Brush Tool می توانید اشیاء اضافی را در ن...
گرافیک
دو نرم ‌افزار فتوشاپ و ایلاستریتور که هر دو محصول شرکت Adobe هستند در...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.