cast
مدیر سایت

آموزش کاهش حجم فایل‌های اتوکد

مدیر سایت
01 آبان 1399
766
0
متن آموزش


در بسیاری از مواقع، مخصوصاً زمانی که بر روی پروژه های بزرگ در نرم افزار اتوکد کار می کنید، ممکن است فایل شما بیش از حد سنگین شود. سنگین شدن و شلوغ بودن فایل های اتوکد علاوه بر این که سرعت عمل شما را در ترسیمات پایین می آورد و روند کار را کُند می کند، فضای زیادی را هم روی سیستم شما اشغال می کند. از طرفی برای انتشار یا ارسال فایل ها از طریق ایمیل یا روش های دیگر، زمان و ترافیک اینترنت زیادی از شما گرفته می شود. 

برای حل این مشکل، با روش هایی می توان اقدام به سبک سازی فایل های اتوکد کرد. یکی از این روش ها، استفاده از دستور purge در اتوکد است که با اجرای آن، بخش های اضافی و بدون کاربرد فایل پاک شده و در نهایت یک فایل تمیز و سبک خواهیم داشت. 

آموزش فرمان Pruge در نرم افزار اتوکد

کلمه Purge در لغت به معنای پاکسازی است و در عمل هم همین عملیات پاکسازی و تمیزسازی فایل را برای ما انجام می دهد. در بسیاری از پروژه ها ما مثلاً بلوک هایی را وارد پروژه می کنیم که تعداد زیادی لایه با خود به همراه می آورند یا این که لایه هایی را ایجاد می کنیم ولی هیچ آبجکتی را در آن ها قرار نمی دهیم. این گونه موارد که غالباً هیچ تاثیر و نمودی هم در پروژه ما ندارند، بی دلیل فضایی را از فایل ما اشغال می کنند و ما می توانیم با پاکسازی آن ها، حجم فایل خود را به صورت قابل ملاحظه ای کاهش دهیم. 

طبیعتآً بسیاری از این موارد پنهان هستند و پاک کردن آن ها به صورت دستی یا غیر ممکن است یا زمان زیادی را از ما می گیرد. ولی با استفاده از دستور پرج در اتوکد می توانیم فقط با چند کلیک این کار را انجام دهیم. 

برای تهیه آموزش جامع اتوکد به این لینک مراجعه نمایید.

برای فعالسازی فرمان Purge، خود این دستور را در نوار ابزار تایپ کرده یا از کلید میانبر آن که pu است استفاده می کنیم. در پنجره ای که باز می شود، گزینه Purge All را انتخاب کرده و سپس گزینه Purge All Checked Items رو میزنیم و در نهایت بر روی Close کلیک می کنیم. 

با انجام این کار تمام لایه ها، استایل های متنی یا بلوک هایی که در فایل ما وجود داشته ولی از آن ها در این پروژه استفاده نشده، پاکسازی می شوند و این باعث کاهش حجم فایل اتوکد ما خواهد شد. برای عملکرد بهتر فرمان purge در اتوکد بهتر است قفل تمام لایه ها باز باشد و عملیات پاکسازی را چندین بار انجام دهیم تا از عملکرد صحیح و کامل آن مطمئن شویم. 

امیدواریم که از این آموزش رایگان از سایت آپادمی لذت برده باشید. 

کارت تری دی مکس
کارت فریلنسینگ 1
کارت مارولوس دیزاینر
کارت اتوکد

دوره های رایگان مشابه

معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با نحوه ساخت انیمیشن معماری در نرم افزار ت...
معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، با فرمان Text Mask برای ایجاد کردن کادر د...
معماری
در این ویدیوی آموزشی، نحوه استفاده از فرمان OOPS در اتوکد برای بازگرد...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.