cast
مرجان هرندی

آموزش 3 روش تبدیل کردن فایل pdf به اتوکد

مرجان هرندی
11 آذر 1400
1169
2
متن مقاله

تبدیل کردن فایل pdf به اتوکد

در این مقاله  قصد داریم چند روش تبدیل فایل PDF به اتوکد را به شما آموزش دهیم تا دیگر مجبور به ترسیمات نقشه‎‌های خود از اول نباشید و بتوانید فایل‌های Pdf خود را به راحتی به فایل Dwg تبدیل کنید. البته نرم‌افزار‌های مختلفی نیز برای انجام و تبدیل فایل‍‌های پی دی اف در اتوکد وجود دراد ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از این روش‌هایی که در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم استفاده کنید. اگر هنوز پکیج جامع اتوکد را تهیه نکرد‌ه‌اید همین حالا روی لینک کلیک کنید و از طریق سایت آپادمی پکیج اتوکد را تهیه کنید و یک اتوکد کار حرفه‌ای شوید.

تبدیل کردن فایل pdf به اتوکد

مقاله پیشنهادی: اتوکد چیست؟ 

اولین روش برای تبدیلPdf  به فایل اتوکد Dwg

1. یکی از بهترین و بهینه ترین روش‌ها برای تبدیل فایل Pdf به فایل اتوکد استفاده از دستور Pdfimport است. برای استفاده از دستور می‌توانید کلمه Pdfimport را در خط فرمان تایپ کنید.

روش اجرای دستور Pdfimport

برای تبدیل فایل‌ها ابتدا دستور را اجرا کنید باید فایل خود را به اتوکد معرفی کنید برای معرفی فایل بعد از اجرای دستور، گزینه File را در قسمت خط فرمان انتخاب کنید و یا با زدن F+Enter می‌توانید به پنجره Select Pdf File دسترسی پیدا کنید و فایلPdf  خود را ازطریق این پنجره انتخاب کنید و روی گزینه Open کلیک کنید سپس پنجرهImport PDF  برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که باید بدون ایجاد تغییرات گزینه Ok را بزنید تا فایل Pdf وارد اتوکد شود و به راحتی به فایل اتوکد تبدیل شود.

دسترسی به پنجره Select Pdf File

پنجره Select pdf file

دومین روش تبدیل Pdf به فایل اتوکد

2. دومین راه برای تبدیل Pdf به فایل اتوکد از طریق Application Butten  است که از قسمت Import کلیک کرده و گزینه Pdf را انتخاب کرده و با وارد کردن فایل مانند روشی قبلی مراحل تبدیل پی دی اف به فایل اتوکد را انجام بدهید.

دومین روش تبدیل Pdf به فایل اتوکد

سومین روش تبدیل Pdf به فایل اتوکد

3. سومین روش تبدیل Pdf به فایل اتوکد از طریق سر برگ Insert در تب Import است که می‌توانید روی گزینه Pdfimport کلیک کنید و دستورا اجرا کنید و فایل Pdf خود را وارد کنید. همچنین می‌توانید از سربرگ Refrence و گزینه Attach هم برای وارد کردن پی دی به اتوکد استفاده کنید. که بعد از انتخاب فایل و باز شدن پنجره‌ی Attach PDF Underlay  بدون هیچ تغییری Ok روبزنید تا فایل وارد اتوکد شود.

سومین روش تبدیل Pdf به فایل اتوکد

مقاله پیشنهادی:  پلات گرفتن در اتوکد 

امیدوارم از این آموزش اتوکد لذت برده باشید. با ثبت نام در سایت آپادمی می‌توانید ازآموزش‌های رایگان و مقالات آموزشی ما بهرمند شوید.

کارت اتوکد
کارت طراحی اتصالات
کارت رندرینگ مسترینگ
کارت متره و برآورد

مقالات مشابه

معماری
شرکت اتودسک مانند بسیاری دیگراز شرکت ها با اضافه کردن قابلیت‌ها و رفع...
معماری
داشتن ترسیماتی با مقیاس و اسکیل دقیق یکی از موارد بسیار مهم در نرم افز...
معماری
یکی دیگر از دستورات ترسیمی در اتوکد دستورPolyline است که برای رسم خطو...
معماری
دستور کاربردی Aling برای هم تراز کردن ترسیمات در اتوکد استفاده می‌شود...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید.

آیدا شریفی Guest User
25 آذر 1400 - ساعت 11:47
پاسخ

چجوری میتونم یه عکسو به فایل اتوکد تبدیل کنم؟

مونا فرجی Guest User
23 آذر 1400 - ساعت 16:21
پاسخ

برای تبدیل پی دی اف به اتوکد در اندروید از چه برنامه‌ای باید استفاده کنیم؟