cast
مدیر سایت

آموزش برش سه بعدی در رویت

مدیر سایت
28 مهر 1399
585
0
متن آموزش


همان طور که می‌دانید، از Section یا مقطع سه بعدی در نقشه های معماری، برای نشان دادن جزییاتی که در پلان ها قادر به دیدن آن ها نیستیم استفاده می شود. معمولاً در پروژه های عادی 2 یا 3 برش از مدل سه بعدی، به صورت دو بعدی تحت عنوان نقشه های برش به کارفرما ارائه می شود. 

در نقشه های دو بعدی شما فقط به همان نقشه برش دو بعدی محدود می شوید ولی با استفاده از نرم افزار رویت، شما می توانید در هر لحظه، برش سه بعدی خودتان را روی مدل ایجاد کنید، محل آن را تغییر دهید و جزییات مدل را مشاهده کنید یا به کارفرما نشان دهید. 

آموزش ایجاد مقطع (برش) سه بعدی در نرم افزار رویت

بعد از ایجاد مدل سه بعدی خودتان در نرم افزار Revit، در نمای سه بعدی قرار بگیرید و گزینه ی Section Box را فعال کنید. همان طور که می بینید یک مکعب دور مدل شما ایجاد می شود که با تغییر اضلاع آن می توانید ابعاد مکعب و نحوه قرار گیری آن بر روی مدل را مشخص کنید. اگر هر کدام از سطوح مکعب با مدل سه بعدی شما برخورد داشته باشد، در محل برخورد مکعب، مدل سه بعدی برش می خورد و شما می توانید مقطع آن را مشاهده کنید. 

لازم به ذکر است که با این روش، شما هم زمان می توانید در چند جهت مختلف از مدل خودتان برش سه بعدی تهیه کنید و به صورت ریل تایم محل این برش ها را نیز تغییر دهید و پرزانته جذابی از پروژه خود داشته باشید.

امیدواریم که از این آموزش رایگان از سایت آپادمی، لذت برده باشید.

کارت رویت
کارت تری دی مکس
کارت فریلنسینگ 1
کارت راینو

دوره های رایگان مشابه

معماری
Camp Adventure - راینو - مدلسازی - rhino
معماری
در این آموزش رایگان با مدلسازی و طراحی نمای آجری پارامتریک در نرم افزا...
معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
در این آموزش رایگان با شبیه سازی بارش اجسام از آسمان با کمک MassFX آشن...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.