cast
مدیر سایت

آموزش ساخت انیمیشن داینامیک در 3Ds Max

مدیر سایت
24 مهر 1399
1741
0
متن آموزش

بعد از وایرال شدن ویدیوی بارش بادمجان از آسمان تهران، که یکی از ویدیوهای جنجالی در حوزه جلوه های ویژه سینمایی بود، تصمیم گرفتیم آموزشی را از نحوه ساختن چنین انیمیشن های داینامیکی در فضای نرم افزار تری دی مکس، تهیه و منتشر کنیم. در این آموزش رایگان شما نحوه ساخت بارش و ریختن آبجکت ها در 3Ds Max و انیمیت کردن و متحرک سازی و رندر کردن آبجکت های مختلف آشنا شده و در عین حال با مفاهیم اصلی این حوزه آشنا می شوید. 

در ویدیوهایی مانند فیلم بارش بادمجان از آسمان تهران که حتماً آن را دیده اید، با دو مقوله ی اساسی روبرو هستیم:

  1. نحوه مدلسازی، تکسچرینگ و انیمیت شدن این آبجکت ها که در محیط یک نرم افزار سه بعدی انجام می شود (مانند نرم افزارهای تری دی مکس، مایا، سینما فوردی و ...) که در این نرم افزارها با کمک پارتیکل سیستم ها، تای فلو، Mass FX، انیمیشن های داینامیک و انواع پلاگین ها یا اسکریپت ها می توان این کار را انجام داد. 
  2. ترکیب کردن انیمیشن ساخته شده در یک فیلم از دنیای واقعی؛ که در واقع این کامپوزیت کردن در نرم افزارهای مختلفی مانند افترافکت و ... امکان پذیر است. این کامپوزیشن باید هم از نظر نحوه قرارگیری آبجکت های سه بعدی در ویدیوی واقعی طبیعی باشد (یعنی مختصات درست و دقیقی داشته باشد) و هم از نظر کنتراست رنگ و نور، تطبیق و همخوانی داشته باشد. 

در کنار این مسائل، صداگذاری دقیق و حرفه ای هم در طبیعی به نظر رسیدن این انیمیشن ها، نقشی اساسی ایفا می کند، که در این ویدیوی آموزشی ما فقط به بحث اول یعنی انیمیت کردن آبجکت ها می پردازیم و برای بحث کامپوزیت کردن آن ها در فیلم هایی از دنیای واقعی، آموزش دیگری را در آینده تولید خواهیم کرد. 

امیدواریم که از مشاهده این آموزش لذت ببرید. 

کارت تری دی مکس
کارت رویت
کارت اسکچاپ
کارت رندرینگ مسترینگ

دوره های رایگان مشابه

معماری
3dsmax - vray - Voxel -City -Architecture -
معماری
iphone - آیفون - گوشی آیفون - Keyshot - رندرینگ
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با نحوه ساخت انیمیشن معماری در نرم افزار ت...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، روش طراحی و مدلسازی نمای پارامتریک را در...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.