cast
مدیر سایت

آموزش رندر HDRI ماشین در وی ری

مدیر سایت
04 آبان 1399
309
0
متن آموزش


همان طور که می دانید، استفاده از تصاویر HDRI یا High Dynamic Range Image یکی از تکنیک های متداول برای نورپردازی در وی ری محسوب می شود. با استفاده از این تصاویر که عمدتاً به صورت 360 درجه هستند، می توان هم نورپردازی صحنه را تامین کرد و هم از آن به عنوان بکگراند استفاده نمود. بنابراین بدون نیاز به مدلسازی فضا، صرفاً با داشتن یک تصویر HDRI می توان یک صحنه کامل را در دست داشت و رندرهای جذابی تهیه کرد. 

برای شروع تصاویر HDRI با کیفیت را سرچ و دانلود کنید. سپس با استفاده از منبع نوری dome در VRay Light و نسبت دادن تصویر HDRI به آن، اقدام به نورپردازی صحنه و مشخص کردن شدت نوری آن بپردازید (مطابق دستورالعملی که در ویدیوی آموزشی بالا مشاهده می کنید).

نکته مهم: اگر هم زمان از HDRI هم به عنوان منبع نوری و هم به عنوان بکگراند استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که زاویه قرارگیری دوربین و همچنین سوژه (در این مثال: ماشین)، نسبت به تصویر HDRI در واقعی تر شدن رندر نهایی، تاثیر به شدت بالایی دارد. به طور مثال اگر از یک تصویر HDRI شهری یا جاده استفاده می کنید، ابعاد و اندازه های جاده باید در مقایسه با ابعاد خود ماشین، نسبت معقول و منطقی داشته باشند.

امیدواریم که از مشاهده این آموزش رایگان VRay از وبسایت آپادمی لذت برده باشید. 

کارت تری دی مکس
کارت رویت
کارت مارولوس دیزاینر
کارت زیبراش

دوره های رایگان مشابه

معماری
3dsmax - vray - Voxel -City -Architecture -
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با نحوه ساخت انیمیشن معماری در نرم افزار ت...
معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ایجاد سایه برای پرسوناژهایی که در...
معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان با نحوه مدلسازی و ساخت پرده در نرم افزار M...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.