cast
مدیر سایت

آموزش تنظیم واحد در نرم افزار Rhino

مدیر سایت
10 آبان 1399
3757
2
متن آموزش

همان طور که می دانید در نرم افزارهایی که مدلسازی در آن ها به صورت دقیق و ابعاد و اندازه های مشخص انجام می شود، تنظیم واحدها یکی از ابتدایی ترین و البته مهم ترین بخش ها پیش از شروع به کار و مدلسازی پروژه محسوب می شود. تعیین واحد یا همان Units برای هر نرم افزار بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله واحدهای رایج در کشوری که شما برای آن طراحی و مدلسازی را انجام می دهید یا ابعاد و اندازه ها و مقیاس کلی پروژه (به طور مثال اگر یک طرح منبت کاری کوچک را مدلسازی می کنید طبیعتآً واحد متفاوتی را نسبت به مدلسازی یک شهرک ویلایی برای آن در نظر خواهید گرفت).

معمولاً در زمان تعیین واحدهای هر نرم افزار میزان دقت یا به تعبیری دیگر، میزان تلورانس خطای آن واحد را هم می توانید مشخص کنید که این امکان در نرم افزار راینو نیز وجود دارد و خود کاربر به صورت پیش فرض می تواند قبل از شروع مدلسازی و در زمان تعیین Units در نرم افزار Rhino این میزان تلورانس خطا را نیز مشخص و به راینو اعلام کند. برای تنظیم و تغییر واحد اندازه گیری در نرم‌افزار راینو فقط کافیست روی گزینه Unit Settins کلیک کنید تا پنجره Dacument Propertis برای شما باز شود پس از باز شدن پنجره در قسمت Model Units می‌توانید واحد اندازه گیری خود را تغییر دهید.

مقاله پیشنهادی: راینوچیست؟

امیدواریم که از این آموزش رایگان نرم افزار راینو از سایت آپادمی لذت برده باشید. برای تهیه پکیج آموزش راینو می‌توانید وارد سایت آپادمی شوید و پکیج های مورد نظر خود را تهیه کنید.

کارت راینو
کارت فریلنسینگ 2
کارت رویت
کارت تری دی مکس

دوره های رایگان مشابه

معماری
Camp Adventure - راینو - مدلسازی - rhino
معماری
آموزش مدلسازی Harbin Opera house در rhino Grasshopper گرس هاپر و راینو
معماری
گرس هاپر یکی از مشهورترین پلاگین های رایگان نرم افزار راینو است که برا...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، با نحوه ساخت انیمیشن معماری در نرم افزار...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.

عادل فرهادی Guest User
16 خرداد 1401 - ساعت 09:59
پاسخ

سلام ممنون از آموزش خوبتون
من پکیج راینو رو میخوام تهیه کنم میخواستم بدونم پلاگین Grasshopper گرس‌هاپر هم در این پکیج آموزش داده شده؟

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

سلام وقت بخیر
بله پلاگین گرس هاپر هم آموزش داده شده.