cast
مدیر سایت

آموزش ساخت تایم لپس در افترافکت

مدیر سایت
12 آبان 1399
1982
0
متن آموزش

احتمالاً شما هم ویدیوها یا فیلم هایی را دیده اید که در آن ها اجسام و انسان با سرعت زیاد در حال حرکت هستند؛ به این ویدیوها تایم لپس Time Lapse گفته می شود. به عبارتی می توان گفت که تایم لپس ها دقیقاً برعکس افکت اسلوموشن هستند. در افکت اسلوموشن، سرعت حرکت اجزای یک ویدیو آهسته و کند می شود در صورتی که در یک تایم لپس، ما ویدیو را با سرعتی چند برابر سرعت واقعیش مشاهده می کنیم. در واقع ممکن است یک ویدیو یک ساعته را با سرعت بالا در قالب یک فیلم یک دقیقه ای مشاهده کنیم. 

ایجاد تایم لپس هم کاربردهای زیادی دارد و هم می توان آن را در نرم افزارهای مختلفی از جمله پریمیر یا افترافکت تولید کرد. یکی از کاربردهای تایم لپس، نشان دادن مراحل ساخت یک ویدیوی آموزشی یا نشان دادن پروسه انجام یک پروژه است. در کل می توان گفت که پروسه انجام هر عملی را که در زمان کوتاه مشاهده کنیم، در واقع یک تایم لپس ساخته ایم. به طور مثال اگر از غروب خورشید که ممکن است یک ساعت به طول بیانجامد فیلم بگیریم و آن را در یک دقیقه فشرده کنیم، یک ویدیوی تایم لپس ساخته ایم.

در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه تغییر زمان بندی فیلم ها یا همان ساخت تایم لپس (Time Lapse) در نرم افزار After Effects آشنا می شوید. علاوه بر تولید تایم لپس، در این آموزش نحوه خروجی گرفتن و رندرینگ تایم لپس را هم در نرم افزار افترافکت فرا خواهید گرفت. 

امیدواریم که از مشاهده این آموزش رایگان افترافکت از سایت آپادمی لذت برده باشید. 

کارت لومیون
کارت اسکچاپ
کارت مارولوس دیزاینر
کارت آموزش فتوشاپ

دوره های رایگان مشابه

گرافیک
آموزش ساخت تایتل هوشمند-افترافکت-Call Out - موشن گرافی
گرافیک
آموزش جامع پرتره متنی یا Text Portrait در نرم افزار فوتوشاپ photoshop
معماری
در این ویدیوی آموزشی رایگان، روش ساخت بلاک های داینامیک و هوشمند را در...
معماری
در این آموزش ویدیویی رایگان با نحوه ایجاد سایه برای پرسوناژهایی که در...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.